Järjestölauantait Pohjois-Savossa

Järjestölauantait Pohjois-Savossa

Lue lisää ja ilmoittaudu mukaan sinua lähinnä olevaan tilaisuuteen:

Lapinlahti 29.9 klo 10-13 Arkkitehtuuri- ja ympäristökoulu Lastu, Linnansalmentie 85, 73100 Lapinlahti.
Ohjelmassa järjestöstrategia ja järjestötietopalvelu.
Lisätiedot ja ilmoittautuminen

Suonenjoki 6.10 klo 10-14 (Voit osallistua myös etäyhteydellä) Yrityskeskus Futuria Jalkalantie 6, 77600 Suonenjoki.
Ohjelmassa järjestöstrategia, järjestötietopalvelu ja ideoita yhdistyksen rahoitukseen ja 
varainhankintaan koulutusosio. Koulutusosion toteuttaa Pohjois-Savon Kylät ry osana Kyläpäällikkö-koulutusta, jonka toteutusta tukee Keskitien tukisäätiö, Maaseudun Sivistysliitto sekä Suomen Kylät ry. Kouluttajana kyläasiamies Merja Kaija.
Yhteistyössä mukana Sisä-Savon kansalaisopisto ja Suonenjoen kulttuuritoimi
Lisätiedot ja ilmoittautuminen

Juankoski 13.10 Klo 10-14 Soittokunnantalo, Juankoskentie 9, 73500 Juankoski.
Ohjelmassa järjestöstrategia, järjestötietopalvelu ja ideoita yhdistyksen rahoitukseen ja varainhankintaan koulutusosio. Koulutusosiosta vastaa Koulutukset kuntoon – ossoominen mukkaan –hankkeen toteuttavat yhdessä Pohjois-Savon Kylät ry ja Pohjois-Savon Liikunta. Hanke toteutetaan EU:n Maaseuturahaston tuella. Kouluttajana kyläasiamies Merja Kaija.
Lisätiedot ja ilmoittautuminen

Kiuruvesi 27.10 klo 10-14 Kiuruveden Kulttuuritalo, Lähteentie 10, 74700 Kiuruvesi.
Ohjelmassa järjestöstrategia, järjestötietopalvelu ja ideoita yhdistyksen rahoitukseen ja varainhankintaan koulutusosio. Koulutusosion toteuttaa Pohjois-Savon Kylät ry osana Kyläpäällikkö-koulutusta, jonka toteutusta tukee Keskitien tukisäätiö, Maaseudun Sivistysliitto sekä Suomen Kylät ry. Kouluttajana kyläasiamies Merja Kaija.
Lisätiedot ja ilmoittautuminen


Pääset osallistumaan järjestöstrategiaan ja tutustumaan Pohjoissavolaiset.fi järjestötietopalveluun myös Varkauden kirjastolla 1.10 klo 12-15. Mukana myös Varkauden kaupungin osallisuuskoordinaattori Vuokko Jaakkola kertomassa Varkauden ajankohtaisista järjestöasioista! Lisätiedot

Lämpimästi tervetuloa mukaan! Toivomme, että jaat tietoa eteenpäin myös omissa verkostoissasi.
Kaikki Sakke-hankkeen tilaisuudet löydät kootusti kotisivuilta.

Lisätietoja:
Sakke – Pohjois-Savon järjestöyhteistyön kehittämishanke, Pohjois-Savon Sosiaaliturvayhdistys ry
Projektipäällikkö Anne Aholainen etunimi.sukunimi@pssotu.fi, p. 0442358997
Järjestökoordinaattori Henna Ovaskainen etunimi.sukunimi@pssotu.fi, p. 044243900