Siilinjärven Teatteri

Teatterin tavoitteena on valmistaa ja esittää taiteellisesti tasokkaita esityksiä. Kesäteatterin kokonaisuuteen liittyy myös kahvion pyörittäminen sekä useimpina kesinä puffi-tapahtuma kesän näytelmästä.

 

Puheenjohtaja
Merja Oksman
040 5723 639, merja@siilinjarventeatteri.fi

Varapuheenjohtaja
Ismo Rautiainen
040 552 1720, ismo@siilinjarventeatteri.fi

Sihteeri
Titta Kilpeläinen
045 640 9158, titta@siilinjarventeatteri.fi

Tiedottajat
Markku Jäntti & Kalle Kokotti
050 572 4023, markku@siilinjarventeatteri.fi
040 575 2377, kalle@siilinjarventeatteri.fi

Rahastonhoitaja
Tuula Nuutinen
040 343 0801, tuula@siilinjarventeatteri.fi

Hallituksen muut jäsenet:

Tapani Ruuskanen (vastuu järjestyksenvalvonnasta ja liikenteenohjauksesta)
Maija Rissanen (vastuu talvinäytelmäprojekteista)
Markku Siivonen (varajäsen)
Juhani Heiskanen (kunniajäsen)

Mäntyrannan ulosvuokraukset:
Ulla Antikainen
puh. 040 5388 288

Oletko kiinnostunut tulemaan mukaan teatterin toimintaan? Laita meille postia.
Siilinjärven Teatteri toteuttaa joka vuosi kesäteatterinäytelmän ja lisäksi talvella mahdollisuuksien mukaan myös talvinäytelmän.
Tarvitsemme uusia kasvoja ja persoonia niin näyttämölle kuin myös kulissien taakse.
Ota yhteyttä.


Toimiala

Harrasteyhdistykset, Kohtaamispaikka, järjestö- tai vapaaehtoistoiminnan keskus, Kulttuurialanyhdistykset

Teemat

kulttuuri ja taide, harrastus ja vapaa-aika

Avainsanat

kesäteatteri, teatteri, harrastustoiminta, kulttuuri, kulttuuritoiminta, Siilinjärvi (paikallinen yhdistys)

Kohderyhmä

kaikille, kuntalaiset

Ikäryhmä

kaikenikäiset

Osoitteet

  • Postiosoite

    Siilinjärven Teatteri ry, C/o Tilitoimisto Laskentapalvelu Ky Toritie 8, 71800 Siilinjärvi

  • Käyntiosoite kesäteatteriin: Mäntyrannan kesäteatteri

    Jokisuuntie 14, 71800 Siilinjärvi, Suomi

Yhteystiedot

Kotikunta: Siilinjärvi
Sähköposti:
info@siilinjarventeatteri.fi / lipunmyynti@siilinjarventeatteri.fi
Puhelin: 040 5298616

Lisätietoa verkossa

Kotisivut

Facebook
Instagram

Toiminta-alue

Alue
Pohjois-Savo

Kunta
Siilinjärvi

Postiosoite

Siilinjärvi, Suomi

Käyntiosoite kesäteatteriin: Mäntyrannan kesäteatteri

Jokisuuntie 14, 71800 Siilinjärvi, Suomi